RWR81S63R4BSRSL
Mfr.Part #
RWR81S63R4BSRSL
Description
RES 63.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
63.4Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S63R4BSRSL
Vishay / Dale RWR81S63R4BSRSL
63.4Ohms, 1W, Wirewound,