RWR81S61R9BSS73
Mfr.Part #
RWR81S61R9BSS73
Description
RES 61.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Reel
Supplier Device Package :
Axial
Height - Seated (Max) :
RoHS :
Details
Brand :
ABLIC
Resistance :
61.9 Ohms
Tolerance :
±0.1%
ABLIC
Composition :
Wirewound
Features :
Military, Moisture Resistant
Product Type :
Switching Voltage Regulators
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Other Names :
RWR81S61R9BSS73-MIL
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Product Category :
Switching Voltage Regulators
Size / Dimension :
0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Subcategory :
PMIC - Power Management ICs
Datasheets
RWR81S61R9BSS73
Vishay / Dale RWR81S61R9BSS73
61.9 Ohms, 1W, Wirewound,