RWR81S60R4DSB12
Mfr.Part #
RWR81S60R4DSB12
Description
RES 60.4 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Wirewound
Diameter :
2.16mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
60.4Ohms
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
2
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Package / Case :
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81S60R4DSB12
Vishay / Dale RWR81S60R4DSB12
Through Hole 60.4Ohms, 1W, Wirewound,