RWR81S5000FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S5000FRBSL
Description
RES 500 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
500Ohms
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Datasheets
RWR81S5000FRBSL
Vishay / Dale RWR81S5000FRBSL
500Ohms, 1W, Wirewound,