RWR81S4R32FSS70
Mfr.Part #
RWR81S4R32FSS70
Description
RES 4.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Gold
Supplier Device Package :
Axial
Contact Material :
COPPER ALLOY
Shell Material :
Aluminum
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Crimp
TE Connectivity
Mounting Angle :
Straight
Other Names :
RWR81S4R32FSS70-MIL
Features :
Military, Moisture Resistant
Mating Style :
Threaded
Subcategory :
Circular Connectors
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Product :
Receptacles
Number of Positions :
5 Position
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.32 Ohms
Number of Terminations :
2
Contact Gender :
Socket (Female)
Current Rating :
7.5 A
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Shell Size :
11
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Shell Plating :
Nickel
Tolerance :
±1%
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
Mounting Style :
Panel
Series :
DTS24
Size / Dimension :
0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm)
Brand :
TE Connectivity / DEUTSCH
Height - Seated (Max) :
RoHS :
Details
Shell Style :
Jam Nut
Datasheets
RWR81S4R32FSS70
Vishay / Dale RWR81S4R32FSS70
4.32 Ohms, 1W, Wirewound,