RWR81S49R9FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S49R9FSBSL
Description
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power Rating :
1W
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
49.9Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S49R9FSBSL
Vishay / Dale RWR81S49R9FSBSL
49.9Ohms, 1W, Wirewound,