RWR81S49R9DSRSL
Mfr.Part #
RWR81S49R9DSRSL
Description
RES 49.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Max Operating Temperature :
250°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
49.9Ohms
Power (Watts) :
1W
Wirewound
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.5%
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR81S49R9DSRSL
Vishay / Dale RWR81S49R9DSRSL
49.9Ohms, 1W, Wirewound,