RWR81S47R5DRBSL
Mfr.Part #
RWR81S47R5DRBSL
Description
RES 47.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
47.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S47R5DRBSL
Vishay / Dale RWR81S47R5DRBSL
47.5Ohms, 1W, Wirewound,