RWR81S47R0DSBSL
Mfr.Part #
RWR81S47R0DSBSL
Description
RES 47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
47Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S47R0DSBSL
Vishay / Dale RWR81S47R0DSBSL
47Ohms, 1W, Wirewound,