RWR81S4750FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S4750FRRSL
Description
RES 475 OHM 1W 1% WW AXIAL
Axial
Width :
2.16mm
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
475Ohms
Datasheets
RWR81S4750FRRSL
Vishay / Dale RWR81S4750FRRSL
475Ohms, 1W, Wirewound,