RWR81S4700BSB12
Mfr.Part #
RWR81S4700BSB12
Description
RES 470 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
470Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Diameter :
2.16mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Termination :
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±0.1%
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81S4700BSB12
Vishay / Dale RWR81S4700BSB12
Through Hole 470Ohms, 1W, Wirewound,