RWR81S46R1BSB12
Mfr.Part #
RWR81S46R1BSB12
Description
RES 46.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Resistance :
46.1Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S46R1BSB12
Vishay / Dale RWR81S46R1BSB12
46.1Ohms, 1W, Wirewound,