RWR81S4640BSBSL
Mfr.Part #
RWR81S4640BSBSL
Description
RES 464 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
464Ohms
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S4640BSBSL
Vishay / Dale RWR81S4640BSBSL
464Ohms, 1W, Wirewound,