RWR81S4640BRB12
Mfr.Part #
RWR81S4640BRB12
Description
RES 464 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Packaging :
Bulk
Diameter :
2.16mm
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
464Ohms
Mount :
Through Hole
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S4640BRB12
Vishay / Dale RWR81S4640BRB12
Through Hole 464Ohms, 1W, Wirewound,