RWR81S4370BSBSL
Mfr.Part #
RWR81S4370BSBSL
Description
RES 437 OHM 0.1% 1W AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
437Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR81S4370BSBSL
Vishay / Dale RWR81S4370BSBSL
437Ohms, 1W, Wirewound,