RWR81S4370BRS73
Mfr.Part #
RWR81S4370BRS73
Description
RES 437 OHM 0.1% 1W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Power Rating :
1W
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
6.35mm
Resistance :
437Ohms
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Diameter :
2.16mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR81S4370BRS73
Vishay / Dale RWR81S4370BRS73
Through Hole 437Ohms, 1W, Wirewound,