RWR81S41R2FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S41R2FRBSL
Description
RES 41.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Resistance :
41.2Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81S41R2FRBSL
Vishay / Dale RWR81S41R2FRBSL
41.2Ohms, 1W, Wirewound,