RWR81S3R40FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S3R40FRRSL
Description
RES 3.4 OHM 1% 1W AXIAL
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
3.4Ohms
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RWR81S3R40FRRSL
Vishay / Dale RWR81S3R40FRRSL
3.4Ohms, 1W, Wirewound,