RWR81S3R32FSB12
Mfr.Part #
RWR81S3R32FSB12
Description
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.16mm
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Diameter :
2.16mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
6.35mm
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Mount :
Through Hole
Resistance :
3.32Ohms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S3R32FSB12
Vishay / Dale RWR81S3R32FSB12
Through Hole 3.32Ohms, 1W, Wirewound,