RWR81S3R32FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S3R32FRRSL
Description
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Resistance :
3.32Ohms
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
RWR81S3R32FRRSL
Vishay / Dale RWR81S3R32FRRSL
3.32Ohms, 1W, Wirewound,