RWR81S3R30BRB12
Mfr.Part #
RWR81S3R30BRB12
Description
RES 3.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Through Hole
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Tolerance :
±0.1%
Length :
6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Resistance :
3.3Ohms
Datasheets
RWR81S3R30BRB12
Vishay / Dale RWR81S3R30BRB12
Through Hole 3.3Ohms, 1W, Wirewound,