RWR81S3R24FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S3R24FSRSL
Description
RES 3.24 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
3.24Ohms
Length :
6.35mm
Published :
Datasheets
RWR81S3R24FSRSL
Vishay / Dale RWR81S3R24FSRSL
3.24Ohms, 1W, Wirewound,