RWR81S3920BRB12
Mfr.Part #
RWR81S3920BRB12
Description
RES 392 OHM 0.1% 1W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.1%
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
392Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
1W
Diameter :
2.16mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
RWR81S3920BRB12
Vishay / Dale RWR81S3920BRB12
Through Hole 392Ohms, 1W, Wirewound,