RWR81S3880BRBSL
Mfr.Part #
RWR81S3880BRBSL
Description
RES 388 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
388Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR81S3880BRBSL
Vishay / Dale RWR81S3880BRBSL
388Ohms, 1W, Wirewound,