RWR81S3610DPB12
Mfr.Part #
RWR81S3610DPB12
Description
RES 361 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Resistance :
361Ohms
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Published :
Failure Rate :
P (0.1%)
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S3610DPB12
Vishay / Dale RWR81S3610DPB12
361Ohms, 1W, Wirewound,