RWR81S35R7FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S35R7FRRSL
Description
RES 35.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Resistance :
35.7Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81S35R7FRRSL
Vishay / Dale RWR81S35R7FRRSL
35.7Ohms, 1W, Wirewound,