RWR81S34R8FSS73
Mfr.Part #
RWR81S34R8FSS73
Description
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
6.35mm
Diameter :
2.16mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
34.8Ohms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S34R8FSS73
Vishay / Dale RWR81S34R8FSS73
Through Hole 34.8Ohms, 1W, Wirewound,