RWR81S34R8FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S34R8FRRSL
Description
RES 34.8 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
34.8Ohms
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S34R8FRRSL
Vishay / Dale RWR81S34R8FRRSL
34.8Ohms, 1W, Wirewound,