RWR81S34R0FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S34R0FSRSL
Description
RES 34 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Resistance :
34Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S34R0FSRSL
Vishay / Dale RWR81S34R0FSRSL
34Ohms, 1W, Wirewound,