RWR81S33R0BSS73
Mfr.Part #
RWR81S33R0BSS73
Description
RES 33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
33Ohms
Diameter :
2.16mm
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S33R0BSS73
Vishay / Dale RWR81S33R0BSS73
Through Hole 33Ohms, 1W, Wirewound,