RWR81S30R1BSS73
Mfr.Part #
RWR81S30R1BSS73
Description
RES 30.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Mount :
Through Hole
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
30.1Ohms
Diameter :
2.16mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RWR81S30R1BSS73
Vishay / Dale RWR81S30R1BSS73
Through Hole 30.1Ohms, 1W, Wirewound,