RWR81S3010DRRSL
Mfr.Part #
RWR81S3010DRRSL
Description
RES 301 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Resistance :
301Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RWR81S3010DRRSL
Vishay / Dale RWR81S3010DRRSL
301Ohms, 1W, Wirewound,