RWR81S3000FRB12
Mfr.Part #
RWR81S3000FRB12
Description
RES 300 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
6.35mm
Diameter :
2.16mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Tolerance :
±1%
Resistance :
300Ohms
Power Rating :
1W
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
19 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S3000FRB12
Vishay / Dale RWR81S3000FRB12
Through Hole 300Ohms, 1W, Wirewound,