RWR81S2R70BPRSL
Mfr.Part #
RWR81S2R70BPRSL
Description
RES 2.7 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Resistance :
2.7Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Published :
Failure Rate :
P (0.1%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RWR81S2R70BPRSL
Vishay / Dale RWR81S2R70BPRSL
2.7Ohms, 1W, Wirewound,