RWR81S2R67FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S2R67FSRSL
Description
RES 2.67 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Resistance :
2.67Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S2R67FSRSL
Vishay / Dale RWR81S2R67FSRSL
2.67Ohms, 1W, Wirewound,