RWR81S2R05FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S2R05FRBSL
Description
RES 2.05 OHM 1W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.05Ohms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81S2R05FRBSL
Vishay / Dale RWR81S2R05FRBSL
2.05Ohms, 1W, Wirewound,