RWR81S2R00DSRSL
Mfr.Part #
RWR81S2R00DSRSL
Description
RES 2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
2Ohms
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S2R00DSRSL
Vishay / Dale RWR81S2R00DSRSL
2Ohms, 1W, Wirewound,