RWR81S28R0FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S28R0FRRSL
Description
RES 28 OHM 1W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
28Ohms
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR81S28R0FRRSL
Vishay / Dale RWR81S28R0FRRSL
28Ohms, 1W, Wirewound,