RWR81S27R4FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S27R4FSRSL
Description
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Wirewound
Published :
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
27.4Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR81S27R4FSRSL
Vishay / Dale RWR81S27R4FSRSL
27.4Ohms, 1W, Wirewound,