RWR81S2710BPRSL
Mfr.Part #
RWR81S2710BPRSL
Description
RES 271 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Military, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Length :
6.35mm
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
271Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Width :
2.16mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S2710BPRSL
Vishay / Dale RWR81S2710BPRSL
271Ohms, 1W, Wirewound,