RWR81S2670FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S2670FRRSL
Description
RES 267 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
267Ohms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81S2670FRRSL
Vishay / Dale RWR81S2670FRRSL
267Ohms, 1W, Wirewound,