RWR81S24R9DRBSL
Mfr.Part #
RWR81S24R9DRBSL
Description
RES 24.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.16mm
Resistance :
24.9Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S24R9DRBSL
Vishay / Dale RWR81S24R9DRBSL
24.9Ohms, 1W, Wirewound,