RWR81S24R3FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S24R3FRBSL
Description
RES 24.3 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
24.3Ohms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81S24R3FRBSL
Vishay / Dale RWR81S24R3FRBSL
24.3Ohms, 1W, Wirewound,