RWR81S22R1FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S22R1FSBSL
Description
RES 22.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packaging :
Bulk
Resistance :
22.1Ohm
Max Power Dissipation :
1W
Lead Free :
Contains Lead
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Pbfree Code :
No
Working Voltage :
4.6368V
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Failure Rate :
S (0.001%)
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Lead Diameter :
0.508 mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e0
Published :
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR81S22R1FSBSL
Vishay / Dale RWR81S22R1FSBSL
FIXED RESISTOR, 22.1Ohm, Wirewound,