RWR81S22R1DSBSL
Mfr.Part #
RWR81S22R1DSBSL
Description
RES 22.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Resistance :
22.1Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RWR81S22R1DSBSL
Vishay / Dale RWR81S22R1DSBSL
22.1Ohms, 1W, Wirewound,