RWR81S22R1BRS73
Mfr.Part #
RWR81S22R1BRS73
Description
RES 22.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.16mm
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
1W
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
22.1Ohms
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Max Operating Temperature :
250°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RWR81S22R1BRS73
Vishay / Dale RWR81S22R1BRS73
Through Hole 22.1Ohms, 1W, Wirewound,