RWR81S22R0FSS73
Mfr.Part #
RWR81S22R0FSS73
Description
RES 22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.16mm
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
22Ohms
Datasheets
RWR81S22R0FSS73
Vishay / Dale RWR81S22R0FSS73
Through Hole 22Ohms, 1W, Wirewound,