RWR81S22R0DSRSL
Mfr.Part #
RWR81S22R0DSRSL
Description
RES 22 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.16mm
Resistance :
22Ohms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S22R0DSRSL
Vishay / Dale RWR81S22R0DSRSL
22Ohms, 1W, Wirewound,