RWR81S2100FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S2100FSBSL
Description
RES 210 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
210Ohms
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S2100FSBSL
Vishay / Dale RWR81S2100FSBSL
210Ohms, 1W, Wirewound,