RWR81S2050FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S2050FSRSL
Description
RES 205 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Package / Case :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
205Ohms
Datasheets
RWR81S2050FSRSL
Vishay / Dale RWR81S2050FSRSL
205Ohms, 1W, Wirewound,